Facebook Takip edebilirsiniz

6 Ekim 2012 Cumartesi

"KDV dahil" ve "Bu işyerinde asgari ücret uygulanır" yazıları işyerinde asılmak zorunda mı?/Sezgin Özcan





"KDV dahil" ve "Bu işyerinde asgari ücret uygulanır" yazıları işyerinde asılmak zorunda mı?




"KDV dahil" ve "Bu işyerinde asgari ücret uygulanır" yazıları işyerinde asılmak zorunda mıdır? KDV dahil yazısı birden çok katlı bir işyerinde her katta ayrı ayrı yazılmalı ve asılmalı mıdır?
22 Seri No.lu KDV Genel Tebliği ile getirilen “FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR” ibaresini taşıyan levhanın işyerine asılması zorunluluğu 27.05.2011 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 408 Sıra No.lu VUK Genel Tebliği ile 27.05.2011 tarihinden itibaren kaldırıldı.
Asgari Ücret Yönetmeliğinin 12. maddesinin son fıkrasında yer alan asgari ücretin ilanına ilişkin hüküm de 07.07.2012 tarihinden itibaren yürürlükten kaldırılmış olup, asgari ücrete ilişkin levha asma zorunluluğu da bu tarihten itibaren kaldırılmış oldu.

Sezgin Özcan

http://www.tebkobitv.com/uzmanlar/sezgin-ozcan/25548

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blog Arşivi