Facebook Takip edebilirsiniz

4 Ağustos 2014 Pazartesi

1 GÜN ÇALIŞANA BİLE TAZMİNAT - Torba tasarıda son iki hafta

Torba tasarıda son iki hafta

Meclis'in, bayram nedeniyle ara verdiği 'torba' mesaisi bugün başlıyor. Emeklilikten kıdem tazminatına kadar pek çok başlığın 2 hafta içinde yasalaşması bekleniyor.

Meclis, Ramazan Bayramı nedeniyle ara verdiği 'torba tasarı' mesaisine bugün kaldığı yerden devam edecek. TBMM Genel Kurulu'nda 15 Temmuz'da görüşülmeye başlanan tasarının müzakerelerine 83. maddeden devam edilecek. Genel Kurul, gece geç saatlere kadar çalışmalarına devam edeceği tasarının, 2 haftalık mesainin ardından yasalaşması bekleniyor.  


1 GÜN ÇALIŞANA BİLE TAZMİNAT 
Soma'daki faciadan sonra madencilere yönelik yeni düzenleme ile yeraltı işlerinde çalışan işçilerde kıdem şartı aranmayacak. Buna göre, yeraltı işlerinde bir gün dahi çalışanlar kıdem tazminatından yararlanabilecek. Ayrıca işçilerin yeraltındaki çalışma süresi haftada en çok 36 saati günlük ise 6 saati geçemeyecek. 
 
35 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK
Tasarıda anne-baba adaylarını sevindirecek maddeler de bulunyor. Yeni tasarıda tüp bebek deneme sayısı da üçe yükseltiliyor. Ayrıca 31 Aralık 2014 tarihine kadar 35 bin öğretmen atanacak.

http://www.muhasebeweb.com/haber_detay.php?id=2343_Torba-tasarida-son-iki-hafta

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blog Arşivi