Facebook Takip edebilirsiniz

10 Ağustos 2014 Pazar

Cumhurbaşkanı adaylarına yapılan bağış miktarı açıklandı.

Erdoğan bağışta rakiplerine fark attı

 
Seçim kampanyasına 55 milyon 260 bin liralık bağış yapıldığını açıklayan Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan, rakiplerini açık ara geride bıraktı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ilk kez seçim kampanyası için yapılan bağış miktarını katıldığı bir televizyon kanalının canlı yayınında açıkladı.
 
BAŞBAKAN ERDOĞAN'A 55 MİLYON 260 BİN 
Konuyla ilgili  Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:
"Kampanyada bir defa şöyle bir son akşam itibarıyla aldığım şeyi söyleyeyim, yani biliyorsunuz kişiler olarak bankalardaki görünüm olmuyor, bağış adeti olarak. Çünkü aynı kişi 2 kez, 3 kez de bağış yapabiliyor. Dolayısıyla toplam bağış adedi 1 milyon 350 bin 796, toplam bağış miktarı ise 55 milyon 260 bin 778. Akşam itibarıyla bu."
 
İHSANOĞLU'NA 8,5 MİLYON
Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun kampanyası için ise 8,5 milyon TL bağış toplandı.Kampanyayı yürüten danışmanlar tarafından yapılan açıklamada İhsanoğlu'nun hesabına yapılan bağışların, 8 Ağustos 2014 itibarıyla 8,5 milyon TL'yi bulduğu belirtildi.
 
DEMİRTAŞ'A 1 MİLYON 213 BİN LİRA 
Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın seçim kampanyası için açılan hesaplara, 7 bin 119 kişi, 1 milyon 213 bin lira bağışta bulundu. Demirtaş'ın seçim kampanyası çerçevesinde tanıtım materyalleri, ulaşım, platform ve ses sistemleri hizmetleri için 1 milyon 95 bin lira harcandı.
 
http://www.trthaber.com/haber/gundem/erdogan-bagista-rakiplerine-fark-atti-139668.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blog Arşivi