Facebook Takip edebilirsiniz

8 Ekim 2014 Çarşamba

Ucuz elektrik heyecanı

  
Ucuz elektrik heyecanı
Hükümetin dar gelirlilerin elektrik faturasını indirecek 'sosyal tarife' hazırlığı, büyük heyecan yarattı. Çalışma, faturalarda indirim isteyen emeklileri de beklenti içerisine soktu
 
Dar gelirlilere hükümetten elektrik desteği müjdesi geldi. Elektrikte dar gelirlinin faturasını indirecek düzenleme için kollar sıvandı. Bu kapsamda 'sosyal tarife' çalışması yapıldığı öğrenildi. Bu çalışma büyük heyecan yaratırken, faturalarda indirim bekleyen emekliler de umutlandı. 
 
DÜZENLİ ÖDEME ŞARTI 
Edinilen bilgiye göre; dar gelirlinin elektrik faturasının bir bölümü kamu tarafından karşılanacak. Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın koordinasyonunda yürütülen çalışmalarda ödeme modeli henüz netleşmedi. Üzerinde ağırlıklı olarak durulan çalışmaya göre, elde ettiği gelir belirlenen sınırın altında kalan dar gelirli, ödediği faturasının bir bölümünü mahsuplaşabilecek. Belirlenen 3, 6 aylık veya yıllık dönemlerde dar gelirlinin faturasının bir bölümünün karşılanması için elektrik faturasını düzenli ödemesi gerekiyor. 
 
EMEKLİDEN ÇAĞRI
Çalışmanın yakın zamanda hayata geçmesi beklenirken; bu müjde sadece dar gelirlileri değil, faturalarda indirim bekleyen emeklileri de heyecanlandırdı. Emekliler, çalışmanın kapsamına kendilerinin de alınmasını istiyor. Maaşlarının önemli bir bölümünün kira ve gıdaya gittiğini belirten emekliler, şu değerlendirmeyi yaptı: "Faturalar bizi zorluyor. Elektrikte böyle bir destek sağlanması bizleri rahatlatır. Bu çalışma, bizim faturalarda indirim talebimizin hayata geçmesi için önemli bir fırsat. Müjdenin kapsamı genişletilsin." 
TAKVİM
 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blog Arşivi