Facebook Takip edebilirsiniz

15 Şubat 2016 Pazartesi

İşçiye Zamanında Ödenmeyen Ücretler İçin Faiz ödenir mi?

Emojiİşçiye Zamanında Ödenmeyen Ücretler İçin Faiz ödenir mi?

Ücretin gününde ödenmemesi halinde uygulanacak olan  faiz oranı;

 4857 sayılı İş Yasası'nın 34. maddesinde düzenlenmiştir. Madde hükmüne göre, gününde ödenmeyen ücretler için, mevduata uygulanan en yüksek faiz oranı uygulanacaktır ( İş Yasası 34/I. Md.).

 Ücretin gününde ödenmemesinde işverenin kastının veya mücbir sebebinin olup – olmadığı önemi yoktur. İşçi ücretinin gününde ödenmemesi durumunda faiz talebinde bulunabilecek, işveren de Merkez Bankasından temin edilebilecek faiz oranı üzerinden faiz tahakkuku yapıp işçiye ödeyecektir.

ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ =}BLOG: VERGİ, SGK VE KANUN HABERLERİ 



Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blog Arşivi