Facebook Takip edebilirsiniz

3 Şubat 2016 Çarşamba

İşyerini Devralan İşverenle Çalışmak İstemeyen İşçinin Kıdem Tazminatına Hakkı Var mıdır?

Emojiİşyerini Devralan İşverenle Çalışmak İstemeyen İşçinin Kıdem Tazminatına Hakkı Var mıdır?


4857 sayılı Kanun'un "İşyerinin veya Bir Bölümünün Devri" başlıklı 6. maddesinin beşinci fıkrasında,


"Devreden veya devralan işveren iş sözleşmesini sırf işyerinin veya işyerinin bir bölümünün devrinden dolayı feshedemez ve devir işçi yönünden fesih için haklı sebep oluşturamaz. Devreden veya devralan işverenin ekonomik veya teknolojik sebeplerin yahut iş organizasyonu değişikliğinin gerekli kıldığı fesih hakları veya işçi ve işverenlerin haklı sebeplerden derhal fesih hakları saklıdır."


ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ =}BLOG: VERGİ, SGK VE KANUN HABERLERİ 



Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blog Arşivi