Facebook Takip edebilirsiniz

5 Şubat 2016 Cuma

SGK İşyeri tescil işlemi internet üzerinden yapılacaktır!!SGK İşyeri tescil işlemi internet üzerinden yapılacaktır!!

                SGK İşyeri tescil işlemleri işyeri açılış evrakları ile Ek-6 formuyla kuruma verilip işyeri tescil işlemleri sonuçlanmaktaydı.  2015 yılının ilk aylarında bu tescil işlemlerinin artık elektronik ortamda İşverenler tarafından yapılması için çalışmalar başlamış ve pilot bölge olarak ta Ankara ili seçilmiştir. Ankara ilinde ise bu uygulama geçiş dönemi olduğu için isteğe bağlı olarak yapılmaktaydı.


                Şubat ayı başından itibaren İstanbul ilindeki Sosyal Güvenlik Merkezleri dahil artık Ek-6 formuyla verilen tescil taleplerini elden almamaktadırlar. Bu süreçte işyeri için Sigorta dosyası açacak işverenlerin https://uyg.sgk.gov.tr/stw/welcome.do adresten girip işveren bilgilerini tanımladıktan sonra referans numarası ve diğer açılış için gerekli olan matbu evrakları ilgili sigorta müdürlüğüne 7 iş günü içerisinde teslim etmeleri gerekmektedir. Açılış aşamasında sıkıntı yaşamamak için kuruma gitmeden bu işlemi yapmanızı öneririm.

            

    İşyeri tescil işleminin elektronik ortamda uygulanması çok kolaydır. 5 bölümden oluşan alanları doldurup kaydet alanına geldikten sonra bu ekrandan çıktı alıp matbu evraklara ekleyip kuruma teslim edip tescil işlemini gerçekleştiriyorsunuz.                Elektronik ortamda tescil işlemi uygulama kılavuzu için  Tıklayınız.

 


kayanak : http://www.tanerozdemir.com.tr/sgk-isyeri-tescil-islemi-artik-internet-uzerinden-yapilacaktir.htmlULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ =}BLOG: VERGİ, SGK VE KANUN HABERLERİ Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blog Arşivi