Facebook Takip edebilirsiniz

18 Şubat 2016 Perşembe

Tasfiyesi Sonuçlanmış Şirketlere Vergi Tarhiyatı Yapılabilir mi, Vergi Cezası Kesilebilir mi?


Tasfiyesi Sonuçlanmış Şirketlere Vergi Tarhiyatı Yapılabilir mi, Vergi Cezası Kesilebilir mi?PDFYazdıre-Posta


Tasfiye edilmiş şirket adına hiçbir işlem yapılamaz.


Dolayısıyla ihbarname veya ödeme emri düzenlenemez. Buna rağmen böyle bir evrak düzenlenmiş ise, bu yok hükmündedir. 

Hiç kimse hakkında hiçbir sonuç doğurmaz. 


Tarhı gereken vergi ve kesilmesi gereken cezaların 213 sayılı VUK' un 10. maddesi ve Kurumlar Vergisi Kanunu'nun 17/9. maddesi dikkate alınarak müteselsilen sorumlu olmak üzere; mükellef kurumun tasfiye öncesi kanuni temsilcilerinden herhangi biri adına tarh edilmesi ve kesilmesi gerekmektedir. 



Mehmet FİL, Nimet FİL E-Yaklaşım / Şubat 2016 / Sayı: 278



ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ =}BLOG: VERGİ, SGK VE KANUN HABERLERİ 



Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blog Arşivi