Facebook Takip edebilirsiniz

11 Mart 2016 Cuma

Kıdem Tazminatında Son Durum Soylu Açıkladı

Kıdem Tazminatında Son Durum Soylu Açıkladı

Çalışma Bakanı Süleyman Soylu kıdem tazminatına ilişkin son duruma ilişkin açıklamasında 'Çalışmaları güncelliyoruz. STK'lar ile görüşüyoruz' dedi.

Emeklilerin beklediği banka promosyonuna ilişkin, Soylu, gazetecilerin kendilerine yönelttiği soruya şu şekilde cevap verdi:

EMEKLİ PROMOSYONU İÇİN KRİTİK AÇIKLAMA

İki büyüklük vermek istiyorum. Birisi SGK kurumumuz; yılda yaklaşık geçen yıl 150-155 katrilyon civarında, bu sene ise 180-185 katrilyon civarında ödeme yapmaktadır. Bunları bankalar marifetiyle yapmaktadır. Ayrıca yaklaşık 55-60 katrilyon civarında sağlık ödemelerimiz var. 240 katrilyon civarında bankalar üzerinden sirkülasyon sağlıyoruz. 

İyi pazarlık yaparak, bugün elde ettiğimiz büyüklükten emeklilerimiz istifade etsin istiyoruz. Bunun karşılığında da hiç olmazsa bir promosyon alsınlar istiyoruz. 

 

BAŞBAKAN'IMIZLA BİR KARAR VERECEĞİZ

Bankalarla önemli görüşmeler yapıldı. Dikkat ederseniz bu görüşmeleri kamuya açık yapmıyoruz. En son 2 gün önce bir araya geldik. Ay sonunda elimizdeki tabloya bakıp Başbakanımızala da paylaşıp, sonra bir karar vereceğiz. 

 

ASGARİ ÜCRET DÜŞECEK Mİ?

Soylu, asgari ücretten 70 TL gelir vergisi dilimi kesileceğine ilişkin ise şunları söyledi:

İlk işaret fişeği asgari ücretin bin 300 TL olarak belirlendiği Tepsit komisyonu'nda oluştu. Orada bu konuyu tartıştık. İlk kez Türkiye'de böyle bir marj oluyor. O yüzden gelir vergisi dilimi de yaklaşık 70 TL'lik bir azalışı ortaya koyuyor. Bu konuda Maliye Bakanı'mızla da Ağustos sonunda bir araya geleceğiz ve bu konuyu o gün değerlendireceğiz ve o gün sendikalarımızla da bir araya geleceğiz. Kararımızı o dönemde alacağız.

MEMUR HABER

ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ =}  BLOG1:Sosyal Güvenlik (SGK) Mesleki Paylaşım Platformu
                                       BLOG 2: VERGİ, SGK VE KANUN HABERLERİ Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blog Arşivi